O Marielle Tourel

Urodziła się w Nowym Jorku w wielokulturowej i wielojęzycznej rodzinie. Mieszkała w Nowym Jorku, Londynie, Dubaju, Dublinie i Tel Avivie; obecnie mieszka w Warszawie. Z wykształcenia jest ekonomistką – absolwentką Imperial College London oraz London School of Economics and Political Science; pracuje jako Senior Manager ds. strategii biznesowych w jednej z wiodących globalnych firm doradztwa strategicznego.

Jest ekspertką z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie analizy i projektowania skomplikowanych badań oraz sprowadzania faktów do poziomu rekomendacji: przedstawiania ich w sposób zrozumiały i umożliwiający wprowadzenie ich w życie. Opracowywała strategie dla takich globalnych organizacji jak United Nations Global Compact, World Economic Forum czy spółka holdingowa odpowiadająca za 30 procent PKB Dubaju.

Zarządzała strategicznymi inicjatywami King Abdullah University of Science and Technology w Arabii Saudyjskiej – we współpracy z wiodącymi uczelniami z całego świata opracowywała koncepcje i nadzorowała realizację działań związanych z rozwojem talentów w Królestwie.

Przygotowywała założenia programów, kursów i obozów letnich, nakierowanych na wspieranie rozwoju zainteresowań i dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) oraz na budowanie ich umiejętności poznawczych, samoregulacji oraz inteligencji emocjonalnej.

Była odpowiedzialna za projekt muzeum nauki i technologii w Jeddah – drugim co do wielkości mieście Arabii Saudyjskiej. Inicjatywa, realizowana obecnie we współpracy z wiodącą światową firmą konsultingową, zajmującą się tworzeniem tego typu placówek, ma inspirować zainteresowanie dzieci nauką i zachęcać je do rozwoju w dziedzinach ścisłych. Jest autorką publikacji wydanych przez ONZ i World Economic Forum oraz artykułów w czasopismach
naukowych.

Od 3 lat jako Rozwojowa Mama tworzy książki, e-booki i gry edukacyjne, ułatwiające rodzicom i opiekunom rozumienie procesów uczenia się i nabywania umiejętności społecznych oraz wspierające wszechstronny rozwój dziecka.

Misją marki jest wspierać rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców w procesach wczesnej edukacji, dostarczając im informacji, porad i propozycji zabaw, powstających w oparciu o wnioski i rekomendacje wiodących światowych organizacji naukowych i medycznych. Przełożone na zrozumiały język, proste zalecenia i użyteczne narzędzia w postaci książek, e-booków i gier edukacyjnych ułatwiają rodzicom i opiekunom tworzenie bezpiecznego, przyjaznego i stymulującego środowiska rozwoju.
Tuż po spektakularnym debiucie Rozwojowa Mama została nagrodzona tytułem „Dziecięcej Marki Roku 2023”, a bestsellerowa książka Marielle Tourel „Twoje dziecko – mądre, zdolne szczęśliwe” sprzedała się dotychczas w nakładzie 19 tys. egzemplarzy.

O Platformie

We współpracy z wiodącymi ekspertami z kraju i zagranicy zespół Rozwojowej Mamy tworzy platformę wiedzy, umożliwiającą rodzicom i opiekunom dostęp do najnowszej wiedzy naukowej na temat rozwoju dziecka oraz inspiracji do wspierających go zabaw i aktywności.

Znajdą się na niej wideoporady i materiały przygotowane z udziałem m.in. pediatry, neurologopedy, fizjoterapeuty, ortoptysty, doradcy laktacyjnego, pedagoga czy psychologa dziecięcego.
Wysokiej jakości treści będą wspierać rodziców i opiekunów w podejmowaniu najlepszych decyzji, by pomagać dzieciom rozwijać się w świecie jutra.
W pierwszej kolejności na platformę trafił wideokurs pierwszej pomocy niemowlętom i dzieciom, przygotowany we współpracy z ekspertami Kampanii Bezpieczny Maluch.